Ердоган продолжи со критиките за Макрон: „Тој треба да биде подложен на испитувања“

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, денеска повторно изрази сомнеж за менталното здравје на Емануел Макрон, еден ден откако изнесе сличен … Продолжи со читање Ердоган продолжи со критиките за Макрон: „Тој треба да биде подложен на испитувања“