Во експлозија на гас во еден супермаркет во рускиот град Владивосток е повредено едно лице и нанаесена е голема материјална штета.

Властите во Владивосток, главниот град на Северна Осетија, информираат дека повредениот најверојатно е ноќниот чувар на објектот, а можно е уште едно лице да останало под урнатините по експлозијата, бидејќи зградата е целосно урната.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.