Најмалку пет работници се повредени во експлозија на брод во бродоградилиштето Тузла во Истанбул.

Се сомнева дека дошло до експлозија на гас. На терен се голем број пожарникари и медицински екипи.

Според неофицијални информации, по еден од работниците кој бил на бродот се уште се трага.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.