Едно лице почина во пукање во центарот на Виена, јави австриската радио телевизија „ОРФ“ на „Твитер“.

Уште едно лице е повредено, додаде „ОРФ“, пренесе „Ројтерс“.

Претходно полицијата соопшти дека две лица се повредни во пукање во ресторан во центарот на Виена, како и дека во тек е потерата по напаѓачите.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.