Џо Бајден, новоизбраниот претседател на САД  го скршил стапалото играјќи се со своето куче.

Поради оваа незгода, Бајден во наредните недели ќе мора да носи гипсена чизма.

Некои медиуми во Америка успеаја да дојдат до снимка од Бајден, кој без помош излегува од болница, но со отежнато движење со повредената нога.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.