Како што пренесува британски „Скај њуз“, полицијата започна истрага за смртта на две деца во источен Лондон.

Службите за итни случаи биле повикани на адреса во Дагенхам околу 14 часот во петокот. Таму се откриени телата на две момчиња, едното две години, а едното пет години.

Полицијата соопшти дека набргу по пронаоѓањето на телото, уапсила жена која може да се поврзе со смртта на момчињата.

Тие додаваат дека е уапсен и еден маж и дека и жената и мажот им биле познати на децата. Тие не дадоа други информации освен дека тој ќе остане во притвор.

Ова е многу вознемирувачко. Има многу неодговорени прашања. Во оваа фаза не се бара никој друг за кого постои сомневање дека има некаква врска со смртта, изјавил детектив кој работи на случајот за „Скај њуз“.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.