Во последните 24 часа, во Индија се потврдени 368.147 нови случаи на Ковид-19, и ова е 12-ти ден по ред како бројот на новозаразени не се спушта под 300.000.

Од почетокот на пандемијата во Индија се регистрирани се вкупно 19,93 милиони случаи на зараза со коронавирусот, а со вчерашните 3.417 починати, вкупниот број на смртни случаи достигна 218.959, стои во извештај на индиското Министерство за здравство.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.