Млад Палестинец загинал во напад на израелската армија во Џенин, на северот од окупираниот Западен Брег, соопштија палестински извори.

Палестинското Министерство за здравство соопшти дека загинал Рафик Ријад Ганем од Џенин.

Новинската агенција Вафа објави дека убиениот Ганем имал 20 години.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.