Поројните врнежи од дожд предизвикаа поплави во Дубаи, а аеродромот „Дубаи интернешнл“, кој е еден од најпрометните во светот, ги откажа летовите. Како што изјавија официјални лица, поплавени се пистите како и делови од терминалите во аеродромот.

Ова можеби е најлошо невреме што го погодило Дубаи во последните 10 години.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.