Маж од Србија осомничен е дека во вторникот предизвикал тешка сообраќајна несреќа во Барселона во која загинало бебе од само 17 дена.

Првите информации кои ги пренела шпанската Ла Вуангардиа говорат дека кај Србинот во крвта е откриена дрога.

Шпанските медиуми понатаму наведуваат дека бебето починало на лице место, дека таткото е во критична состојба, а тешко повредени се и мајката и бабата на бебето.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.