Еден маж со нож избоде три лица кои веднаш биле пренесени во болницата во Лондон.

Полицијата брзо стигнала на местото на злосторството и го уапсила полицијата.

На повредените им е пружена лекарска помош, а на терен се наоѓаат голем број на полициски службеници.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.