Во неколку судови во Братислава примени беа денеска дојави за поставени бомби, што предизвика евакуација на зградите, изјави портпаролката на полицијата Вероника Сламкова.

Меѓу објектите кои добија дојави се и Министерството за правда и зградата на Врховниот суд, јавија словачки медиуми.

Засега е непознато дали тие дојави биле лажни.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.