Резултатите од тестовите за коронавирус направени на папата Франциск и неговите најблиски соработници се негативни, соопшти Ватикан.

Во Ватикан се тестирани 170 лица, од кои шест се позитивни.

– Можам да потврдам дека ниту Светиот Отец ниту некој од неговите најблиски помошници не е меѓу нив, рече портпаролот на Ватикан, Матео Бруни

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.