Девојче поминало 24 часа под урнатините и успеало да преживее по разорната екплозија што пред два дена го уништи бејрутското пристаниште, при што над 130 лица загинаа, а илјадници се повредени.

Локалните медиуми пишуваат дека видеото е снимено синоќа, а на снимката се гледа извлекувањето на девојчето од страна на спасителите:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.