Граѓаните на Бејрут се уште не можат да се соземат од страшната експозија на пристаништето. Ова фотогрфија е можеби најтажната од денот потоа.Маж седи на својата тераса и пуши цигара. Неговиот балкон е разрушен а во позадината се гледаат остатоците од градот и морето по страшната детонација.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.