Демонстрациите кои се одржуваат во САД како одговор на убиството во Миенаполис, го вратија сеќавањето на протестите на „Шарената револуција“  пред неколку години. „No justice no peace“ во Америка и „Нема правда нема мир“ во Македонија звучат идентично.

Погледнете

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.