Дали светот ќе беше поинаков ако Хитлер беше примен во уметничкото училиште?

Свет 18.06.2024 / 14:12

Хитлер бил отфрлен од уметничкото училиште и во 1907 и 1908 година. Како може да се разликува текот на историјата доколку тој бил прифатен? Никогаш нема да дознаеме.

Еве какви беа неговите слики 🧵

Автопортрет, 1910 година

 

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.


Comments are closed for this post.