Црногорец на 33-годишна возраст е најмладата жртва на коронавирусот во покраината Лацио, пренесуваат италијанските медиуми.

Мажот од Црна Гора кој е позитивен на коронавирусот умрел во болницата „Лазаро Спаланцани“ во Рим минатата ноќ.

Тамошните медиуми пренесуваат дека е наложена и обдукција на телото со цел да се види дали пател од хронични болести.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.