Четворица се повредени во напад кој се случил во училиште во Осло, Норвешка, соопшти полицијата. Повредени се еден учител и тројца вработени во училиште.
Напаѓачот е совладан, а мотивот сѐ уште не е познат, додаваат од полицијата, јави „Индепендент“.

Жртвите се пренесени во болница со помали повреди.

Од училиштето не го коментираат настанот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.