Бројот на потврдени случаи на Ковид-19 во Унгарија се искачи на 733, со уште две смртни случаи, објавено е на сајтот koronavirus.gov.hu.

Досега починале вкупно 34 лица, а 66 оздравеле.

Во карантин се 13.435 лица, а досега се тестирани 21.250 луѓе.

Будимпешта празна…. Корона ги испразни улиците ширум светот….

Gepostet von Republika Nedelnik am Sonntag, 5. April 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.