Британската министерка задолжена за односи со парламентот, Андреа Лидсом, вечерва соопшти дека поднесува оставка бидејќи повеќе не верува оти владата може да го спроведе брегзитот.

„Со големо жалење и тешко срце одлучив да поднесам оставка“, наведе министерката на „Твитер“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.