Премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон е префрлен на интензивна нега, јавува Би-Би-Си.

Тој побарал од секретарот за надворешни работи Доминик Рааб да се повлече од него.

55-годишниот британски премиер во неделата беше примен во болницата „Свети Томас“ во Лондон со „постојани симптоми“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.