Борис Џонсонм кој убедливо победи на изборите во Велика Британија ги посети војниците во Естонија. Тие се сместени во база близу Талин и со големо воодушевување го пречекаа. Се сликаа со него, разговараа а Џонсон како добар гостин ги послужуваше војниците и  јадеше со нив.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.