Еден 60 годишен пациент заболен со кронавирус скокнал од прозорец во болница во Тирана.

Настанот се случил нешто после полноќ, а настраданиот пациен се наоѓал во болница 10 дена каде се лечел од вируосот, пренесе албанската агенција „НОА“.
Како што се наведува, полицијата е на терен и во врска со овој случај е покрената истрага.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.