Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони е отпуштен од болницата во Монако, соопшти портпаролот на партијата „Форца Италија“.

Берлускони (84) беше примен во болница по препорака од неговиот матичен лекар, поради аритмија на срцето.

По излегувањето од болницата тој на Фејсбук напиша дека се чуствува добро.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.