Американскиот претседател Џо Бајден учествуваше на конференција за борбата против гладот одржана во Белата куќа. Во таа прилика меѓу гостите се обидуваше да ја најде починатата членка на Конгресот Џеки Валорски.

Валорски била една од организаторките на конференцијата, но загина минатиот месец во сообраќајна несреќа.

„Џеки, тука ли си? Каде си Џеки? Мислев дека и таа ќе биде тука“, кажа збунетиот Бајден од говорницата.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.