Најмалку едно лице загина, а шест се повредени доцна синоќа во Париз откако автомобил влета на терасата на едно кафуле, јавуваат локалните медиуми.

Поточно до несреќата дошло кога автомобил удрил во паркирано возило веднаш до кафулето, кое од силината на ударот се превртело и влетало во кафулето каде имало гости.

Во тешка состојба се наоѓа совозачот, додека возачот кој ја предизвикал целата несреќа побегнал од местото.

Инцидентот се води како несреќен случај, пренесува Ројтерс.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.