Најмалку пет луѓе загинале, а 21 се повредени во автобуска несреќа што се случила јужно од Москва.

Руската Федерална управа за патен сообраќај соопшти дека несреќата се случила во областа Рјазан, на околу 270 километри од Москва.

Автобусот, во кој имало 49 патници, наводно излетал од патот и удрил во столб.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.