Девет лица загинаа во авионска несреќа што се случи ноќеска на Хаваи, јави „Фокс Њуз“.

Мал двомоторен авион од типот „Кинг Ер“ се урнал во близина на аеродромот Дилингам на островот Оаху, по што се запалил и целосно изгорел.

Хавајското Министерство за транспорт објави дека загинале сите патници и членови на екипажот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.