Авион на компанијата „Јунајтед ерлајнс“ со повеќе од 200 патници и членови на екипаж, принудно слета на аеродромот во Бангор, во американската сојузна држава Мејн. До принудно слетување дошло поради проблеми со притисокот во кабината. Авионот вчера попладне, по локално време, од Сан Франциско полета за Амстердам, а рано утрово слета во Бангор.

Во авионот биле 13 членови на екипаж и 197 патници, на кои ќе им биде обезбедено преноќување, пренесе АП.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.