Мал авион се урна во близина на продавница на „Волмарт“ во Луизијана, а засега има информација за петмина загинати. Авионот се урнал во мала шума, каде во близина се наоѓа и училиште. По падот авионот веднаш се запалил, а телата на патниците се изгорени и не можат да се идентификуваат. Во леталото се наоѓале шест патници, но последното тело се уште не е пронајдено.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.