Авион се урна во близина на станбен комплекс во Атланта, во близина на автопатот.

Спасувачките екипи се наоѓаат на местото на несреќата – рече капетанот на округот Декалб, Деон Бентли.

Засега не е познато кој тип авион се урнал, ниту дали има повредени.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.