Патнички авион Боинг денес се лизна од пистата во градот Симферопол во Крим, блокирајќи ја пистата.

Нема извештаи за повредени.

Сите летови од тој аеродром и кон тој аеродром се привремено прекинати, наведе Тасс.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.