Авганистан не се смирува и по повлекувањето на американските војници. Во градот Кандахар се случи страшна експлозија во една џамија за време на молитва. Загинаа седум луѓе а 15 се повредени.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.