Иако врз основа на бројни докази кои упатуваат на тоа, Брајан Волш е обвинет за убиство на неговата сопруга Ана Волш од Белград, фактот што нејзиното тело сè уште не е пронајдено предизвикува многу контроверзии во врска со овој случај.

Една таква, прилично бизарна теорија изнесе школскиот другар на Брајан, кој смета дека тој е „наместенн“ и за тоа ги обвинува тајните служби!

Одев во средно училиште со Брајан Волши и мислам дека тој не е виновен за убиството на неговата сопруга. „Мислам дека неговата сопруга, бизнисот на Ана Волш и шпионските врски се одговорни“, објави тој во видеото на YouTube, тврдејќи дека Брајан е „наместен за убиството на неговата сопруга“.

– Се познавам со Брајан 30 години, не верувам дека би можел да го направи тоа. Од друга страна, има некои информации кои не одговараат и за кои не се зборува. Можеби Ана воопшто не е мртва, туку поврзана со разузнавачки агенции – рече пријателот.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.