Американскиот Стејт Департмент ги предупреди државјаните на САД да не патуваат во Србија, Албанија и уште седум други држави, поради лошата епидемиолошка состојба со коронавирусот.

Стејт департментот ги предупреди граѓаните да не патуваат и во Словенија, Литванија, Авганистан, Гренада, Белизе, Сент Китс и Невис и Маурициус. Се наведува дека тие држави се меѓу земјите од четврти степен во кои е регистрирана значителна распространетост на коронавирусот.


Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.