Рускиот опозиционер Алексеј Навални на Инстаграм објави фотографија на која се гледа како се симнува по скали во болницата во Берлин во која заздравува по труењето со нервниот гас новичок.

Во објавата тој вели дека се уште има потешкотии при качување на скали бидејќи нозете му се тресат, но дека патот до заздравувањето е „чист, иако долг .“

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.