Поради сообраќајна незгода на превојот Стража, сообраќајот на патниот правец Кичево – Гостивар е во прекин, соопштија од АМСМ.

„На 2 км од Стража кон Гостивар има сообраќајна незгода. Сообраќајот е во целосен прекин.“, се вели во соопштението.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.