Денеска треба да се одржи ново рочиште во случајот „Насилство во општина Центар“ од 2013 година.

Најавено е дека треба да се одлучува по предлог докази на одбраната. Отсуството на вештак од Србија за судскиот предмет за „Насилство во Општина Центар”, е причина зошто не се одржа минатот рочиште за овој случај.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.