Коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ денес ја претставува програмата за локалните избори пред граѓаните во Конче, Радовиш и Струмица.

По митинзите во Конче и Радовиш, вечерва доаѓа митингот во Струмица.

Настанот од Струмица, можете да  го следите во живо на линкот во продолжение:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.