Зоолошка градина Скопје се опреми со нови електрични возила.

Електричните мотори ќе ја олеснат работата и движењето на зоо негувателите низ градината.

Во идина, ќе добиеме и електрични тротинети, а се планира целиот возен парк во Скопје Зоо да се обнови со возила на струја со цел да ја зачуваме животната средина и да ги мотивираме и другите во борба против загадувањето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.