Змија е снимена во скопската населба во Дебар Маало. Снимката, на која се тврди дека е направрна во Скопје, е објавена на 29 април на твитер.

Ако може рт, денес у Дебар Маало комшии ја сликале змијава. Не знам како се нашла тука па ако некој се разбира да каже нешто повеќе? – стои во објавата.

Во еден од коментарите стои дека се работи за змија која не е отровна. ж

Леопардов смок, не отровна змија и не е опсана. Не ја убивајте, преместете ја некаде накај Водно ако можете. Можам јас да дојдам и да ја земам ако не може вие да ја однесете.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.