Градоначалникот на Аеродром, Златко Марин пред неколку дена се пофали дека во основното училише Ѓорѓи Пулевски пуштиле лифт за лица со физичка попреченост. Овој проект е во соработка со американската амбасада во земјава.

И сето тоа би било во ред, доколку градоначалникот во недостик на проекти во својата општина од тоа не направеше посебен настан па дури и лифтот неумесно беше украсен со панделка.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.