OK на ВМРО-ДПМНЕ од Аердром вечерва имаше средба со жителите на оваа населба со цел да се слушне гласот на граѓаните и нивните проблеми.

Вечерва имавме средба во Реонски центар во Аеродром.
Проблемите се многубројни, а од фотографиите сведочат за тоа.
Граѓаните предлагаат низа на проекти, но исто така и се прашуваат зошто не се реализорани ветените од Златко Марин и Петре Шилегов.

Постои загриженост во однос на загадувањето, потреба од нови сообраќајни решенија со кружни текови на бул. В. С. Бато, нова гимназија во Аеродром, немање на униформи за учениците од оановните училишта и многу други истакнати проблеми.
Потребна е обнова на Аеродром и уништеното во изминативе две години да го поправиме. Напишаа на Фејсбук од комитетот на ВМРО-ДПМНЕ од Аеродром.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.