Денешна, но и секојдневна слика во Општина Аеродром.

Запуштени тревници. Искосени, па така оставено. Расфрлано наоколу.Или воопшто неискосени.

Ниту се чисти и одржува како треба. Ниту се казнува.

Има ли спас од ваквата ужасна состојба, прашуваат жители на Аеродром, кои секојдневно ни испраќаат фотографии што сведочат за ужасната состојба во општината со хигиената.


Ако.мк

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.