Повозрасна жена сѐ уште се наоѓа во својот стан кој е над опожарениот во населбата Кисела Вода на улица ,,Народни херои“ број 23.

Таа не може да се симне низ скалите, бидејќи целиот влез и ходникот се со густ чад.

Спас бара на прозорецот од купатилото, според информациите од терен жената била инвалид.

Пожарникарите почнаа да го гаснат пожарот внатре во зградата, зафатени се два стана во зградата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.