Вчерашниот земјотрес што попладнето ги вознемири граѓаните на Скопје се почувствува скопската Арена, каде што во тие моменти се играше натпреварот од Првата фудбалска лига меѓу работнички и Пелистер.

Моментите кога се случи земјотресот останаа снимени од камерите што го реализираа ТВ преносот, а видеоснимка од тој момент објави „ТВ 21“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.