Силен потрес беше почувствуван предмалку во Скопје. Според првичните информации се работи за земјотрес со епицентар во близина на македонско-косовската граница со интензитет од 3.4 степени според Рихтер и длабочина од 1 километар.

Сè уште нема официјани информации од Сеизмолошкиот завод.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.