Ноќва, неклку минути по полноќ во Скопје е почувствуван земјотрес.

Според првичните информации се работи за земјотрес со епицентар на границата меѓу Македонија, Косово и Србија.

Сè уште нема официјани информации од Сеизмолошкиот завод.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.