Со поддршка на екипите на ЈП Паркови и Зеленило и Град Скопје, службите на општина Ѓорче Петров, ги изведуваат завршните работи за новиот парк на булеварот Македонска Војска.

✅ Поставуваме автономен систем за наводнување на тревните површини

 

✅ Систем за наводнување на новоподигнатите дрвореди

 

✅ Следи хортикултурно уредување – информира градоначалникот на Ѓорче Петров, Александар Стојкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.